YÜZBAŞILAR KAVŞAĞI GÜZELLEŞİYOR

Yüzbaşılar Kavşağı güzelleşiyor
07 Ekim 2019 Pazartesi 10:20
325 defa okunmuştur.
Gölcük Yüzbaşılar Kavşağı Köprüsü’nün altına rengarenk yongalar seriliyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, inşa ettiği yol, üstgeçit ve kavşak gibi projeleri bitirdikten sonra bu alanları çevre düzenlemesi ile güzelleştirmeyi ihmal etmiyor. Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı bitirilen projelere yeşil alan ve renkli yongalar yaparak görsel olarak zenginleştiriyor. Bu kapsamda Gölcük Yüzbaşılar Kavşağı’nın köprü altına rengarenk yongalar serilmeye başlandı.

 

2 BİN 800 METREKARE ALANA YONGA YAPILIYOR

20 milyon 457 bin TL’ye mal olan Gölcük Yüzbaşılar Kavşağı, bu yılın Mayıs ayında vatandaşların hizmetine sunulmuştu. Kavşağın açılmasından sonra çalışmalara devam eden Büyükşehir Belediyesi, etrafında çevre düzenlemesi yapmaya devam ediyor. Bu kapsamda kavşak köprüsünün altındaki 2 bin 800 metrekare alana rengarenk yongalar inşa ediliyor.

 

TABAN ÖRTÜSÜ SERİLDİ

Çalışmalar başlayan Pak Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı ekipleri, yonganın yapılacağı alana taban örtüsünü serdi. Örtü serilmesinden sonra ekipler, plastik ayraçlarla yonganın şeklini ortaya çıkaracaklar. Daha sonra da birçok farklı renkteki yongalar yüzeye serilecek. Yapılan çalışma ile Yüzbaşılar Kavşağı rengarenk bir hal alacak.

 

YORUM EKLE

YORUMLAR

  • I.altınay
    07 Ekim 2019 Pazartesi 19:21

    rengarenk çiçekler

    bence yalova kavşagın altı gibi olsa çok daha iyi olurdu .rengarenk çicekler sarmaşıklar süs bitkileri çok iyi olurdu dört yol kavşagın altınada taş ve yongalarla doldunuz 3 ay sonra bütün taşlar yongalar bibirine girdi hiç guzel gorunum olmadı